Druga kolejka I ligi Badmintona

W niedzielę 26 listopada odbyła się druga kolejka I ligi Badmintona, tym Razem gospodarzami była drużyna MKS Spartakus Niepołomice, a spotkania zostały rozegrane na hali w Wieliczce.

To właśnie na tamtejszych parkietach rozegrała się zacięta rywalizacja, która przyciągnęła dziesiątki fanów tej popularnej dyscypliny sportowej. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny: TKKF UKLEJNA Myślenice, MKS Spartakus Niepołomice, Śląsk Wrocław oraz Rakiety Olsztyn.

Nasza drużyna w pierwszym meczu stoczyła zacięty boj z zespołem gospodarzy MKS Spartakus Niepołomice, po bardzo wyrównanych pojedynkach, obfitujących w wiele fenomenalnych wymian niestety musieliśmy uznać wyższość rywala i całe spotkanie przegraliśmy 2:5. Kolejnym naszym przeciwnikiem była drużyna Rakiety Olsztyn. I w tym spotkaniu nie zabrakło emocji i fenomenalnej gry w wykonaniu naszych zawodników. Solidność i zaangażowanie całego zespołu doprowadziły do stanu 3:3 i o decydującym zwycięskim, czwartym punkcie decydowała gra pojedyncza. Nasz niezwykle skuteczny singlista Tomasz Matoga zachwycił swoją grą, talentem i zaangażowaniem, niestety przegrał w 3-im secie po zaciętej i wyrównanej walce, ustalając tym samym wynik meczu na 4:3 dla Rakiet Olsztyn. W ostatnim spotkaniu tej kolejki stoczyliśmy pojedynek z bardzo mocną drużyną Śląsk Wrocław. Tym razem bezapelacyjnie musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy okazali się tego dnia niezwyciężeni, przegrywamy spotkanie 0:7.

Ostatecznie nasz drużyna w dzisiejszej kolejce wywalczyła 1 punkt do tabeli ligowej.

Druga kolejka I ligi badmintona dostarczyła wielu emocji zarówno dla zawodników jak i kibiców. To wydarzenie pokazało, że badminton to nie tylko gra dla młodych ale dla wszystkich, którzy kochają tę dyscyplinę i chcą się w niej rozwijać.

Gratulujemy Drużynom ich osiągnięć i życzymy im dalszych sukcesów.

Kolejna runda już w styczniu
Sponsorem Głównym Drużyny I-Ligowej TKKF UKLEJNA MYŚLENICE jest ORLEN