Otwarte Mistrzostwa Myślenic w Badmintonie 2023

 

OTWARTE MISTRZOSTWA MYŚLENIC W BADMINTONIE pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki zorganizowane w dniu 30 września 2023 r. na przepięknej hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu - ach cóż to był za turniej!!! 
To dzięki Waszym zgłoszeniom drodzy Uczestnicy, rozegraliśmy ponad 200 meczy w 12 kategoriach amatorskich oraz open. Łącznie w zawodach wzięło udział 97 zawodników. Odwiedzili nas ludzie z całej Polski oraz aktualnie przebywający na terenie naszego kraju zawodnicy z Ukrainy, Indii, Korei, Japonii oraz Francji. Można by rzec, że zrobił nam się turniej międzynarodowy.
Zawody uświetnił nam przepiękny pokaz tańca akrobatycznego zawodniczek klubu Lady Fitness: Yulii Komentorus (złota medalistka Mistrzostw Świata) oraz Mileny Młynarczyk (złota medalistka Mistrzostwa Polski).
Rozdaliśmy łącznie 72 medale oraz vouchery dla zwycięzców poszczególnych kategorii do sklepu YONEX ufundowane przez TKKF UKLEJNA Myślenice. Wśród wszystkich uczestników turnieju zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez naszego sponsora YONEX POLSKA oraz nagrodę główną ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. O zaplecze gastronomiczne zadbała Restauracja Stek przygotowując przepyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju oraz restauracja Rucola Caffe, która przygotowała zestawy obiadowe. Nieoceniony wkład w realizację wniosła firma PESMENPOL (Lider w produkcji sprzętów sportowych, wyposażenia hal oraz stadionów), która zapewniła logistykę oraz osprzęt do kortów.
Wielkie podziękowania dla YONEX POLSKA za podjęcie wspólnie z nami trudu organizacji tego turnieju, za sponsoring, maty turniejowe oraz zapewnienie wsparcia w postaci stoiska oraz serwisu (liczymy że w przyszłości uda nam się wspólnie zrealizować jeszcze wiele fantastycznych zawodów).
Podziękowania dla Sędziego Głównego Zawodów Piotra Skrzeka za bardzo sprawne przeprowadzenie turnieju. Podziękowania również dla obsługi medycznej: Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Psami, z Wami czuliśmy się bezpiecznie.