Szkółka badmintona "Badkids" sezon 2023-2024 Stróża


Sportowa pasja i możliwości jakie daje stowarzyszenie TKKF Uklejna to dwa niezbędne składniki do zaistnienia szkółki badmintona. Już od stycznia 2022 r. najmłodsi członkowie sekcji badmintona wytrwale i z radością uczą się i bawią tym pięknym rakietowym sportem :)) Pomysł szkółki kiełkował w sekcji już od dawna. Jednak realizacja to inicjatywa trenera Tomka oraz przychylność Zarządu TKKF i gospodarza hali, którzy niewątpliwie przyczynili się do uruchomienia wtorkowych zajęć dla najmłodszych badmintonistów. Tak się zaczęło i szczęśliwie trwa to nasze dzieło, gdzie pod czujnym okiem trenerów Tomka i Bartka, już 14 dzieci zgłębia tajniki wcale niełatwej badmintonowej techniki. Na zajęcia, oprócz zaangażowania :) konieczny jest strój sportowy i buty na nieśliskiej podeszwie. Rakiety i lotki są udostępnione przez organizatora. Każdy 1,5 godzinny trening rozpoczyna się wspólną rozgrzewką, kolejny etap to gry i zabawy poprawiające koordynację ruchową i szybkość, czyli to co ważne w badmintonie. Następny krok to nauka techniki, czyli stopniowo i cierpliwe wprowadzane poszczególne elementy gry i poruszanie się po korcie. Na koniec, to co dzieci lubią najbardziej - gra dowolna - podczas której trenerzy zwracają uwagę na utrwalenie technicznych umiejętności, jak również na sportowe zachowanie i bezpieczeństwo rozgrywek.
Badmintonowa pasja daje dzieciom zdrowie, sprawność i integracje, dla nas jest to świetna motywacja i zobowiązanie do kontynuacji i rozwoju szkółki Badkids. Te pozytywne efekty docenił sklep twojbadminton.pl dystrybutor RSL, któremu serdecznie dziękujemy za piękne koszulki reprezentacyjne i rakietki do badmintona dla naszych młodych zawodników.

Zapraszamy na zajęcia już od września 2023 r., również te dzieci, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z badmintonem w Badkids!

 

REGULAMIN ZAJĘĆ

Standardy Ochrony Dzieci i Młodzieży - wersja skócona

Standardy Ochrony Dzieci i Młodzieży - wersja pełna

 

 

Dodatkowe informacje: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,  tel. +48 609-797-867