I liga PZBad - początek rozgrywek 2023/2024

 

W roku 2020 wśród reprezentantów naszej sekcji badmintona narodził się pomysł o przystąpieniu TKKF UKLEJNA Myślenice do rozgrywek ligowych Polskiego Związku Badmintona.
W sezonie 2021/2022 roku udało się skompletować drużynę i przystąpić do rozgrywek II ligi pod nazwą TKKF UKLEJNA Myślenice. Drużyna przebojem przebrnęła tą fazę rozgrywek, wygrywając wszystkie

mecze i ostatecznie uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli. Sukces ten zaowocował bezpośrednim awansem do I Ligi Badmintona PZBad.

W sezonie 2022/2023, po wzmocnieniu zespołu nowymi zawodnikami i po wielu zaciętych pojedynkach, drużyna wywalczyła V miejsce w I Lidze. Aktualnie po pozyskaniu sponsora PKN ORLEN oraz po ponownym wzmocnieniu składu, zespół TKKF startuje w nowy sezon 2023/2024 z nadziejami na uplasowanie się na samej górze tabeli i powalczenie o awans do najwyższej klasy rozgrywek - Ekstraligi PZBad.

 

 

 

TKKF UKLEJNA MYŚLENICE kończy sezon na V Miejscu I Ligi Badmintona PZBad.

W dniu 12 kwietnia odbyła się ostatnia kolejka I Ligi Badmintona. Tym razem drużyna TKKF ULEJNA Myślenice zawody rozegrała w  Białymstoku.

Przeciwnikami byli: Częstochowska Akademia Badmintona, SSM SMS Białystok, UKS HUBAL II Białystok

Spotkania przyniosły wielkie emocje. Poziom rywalizacji był niezwykle wysoki, a zawodnicy dawali z siebie wszystko, co sprawiło, że pojedynki były emocjonujące dla wszystkich obecnych. Drużyna TKKF wystąpiła w składzie: Tomasz Matoga, Krzysztof Glijer, Mateusz Pietruszka, Tomasz Proszek, Anna Kocimska, Julia Pajek,  Karolina Wiśniewska, Agata Kornacka. Nasza Drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony pokazując swoją wyjątkową determinację na parkiecie.


Oto wyniki poszczególnych spotkań:


TKKF UKLEJNA MYŚLENICE- OSSM SMS BIALYSTOK 1:6
TKKF UKLEJNA MYŚLENICE- CZĘSTOCHOWSKA AKADEMIA BADMINTONA 5:2
TKKF UKLEJNA MYSLENICE- UKS HUBAL II BIAŁYSTOK 4:3


Myśleniccy badmintoniści zakończyli sezon w I lidze Badmintona na wysokim 5 miejscu imponując swoją determinacją i umiejętnościami podczas meczów. Podziękowania dla sponsorów PKN ORLEN, PESMENPOL dla Zarządu TKKF UKLEJNA MYŚLENICE oraz UMiG Myślenice to dzięki Państwa wsparciu nasza drużyna mogła rywalizować w tej klasie rozgrywek na najwyższym poziomie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich zawodników, którzy tworzyli tą drużynę: Agata Kornacka, Katarzyna Szafraniec, Julia Pajek, Dagmara Pękała, Anna Kocimska, Karolina Wiśniewska, Mateusza Pietruszka, Tomasz Matoga, Krzysztof Glijer oraz kierownik drużyny Tomasz Proszek.

Sponsorem Głównym Drużyny I ligowej TKKF UKLEJNA Myślenice jest ORLEN.

Link do tabeli ligowej: wyniki

 

 

 

 I-Ligowa drużyna TKKF UKLEJNA MYŚLENICE po raz kolejny z kompletem punktów.

W dniu 4-go lutego zespół TKKF UKLEJNA Myślenice rozegrał niezwykle emocjonujące spotkania I Ligi Badmintona w Katowicach, gdzie podejmował drużynę gospodarzy AZS UŚ KATOWICE i zespół z Bierunia - UKS UNIA BIERUŃ. W pierwszym meczu drużyna zmierzyła się z zespołem z Bierunia. Po solidnych pojedynkach w wykonaniu myślenickich zawodników wynik spotkania to 7:0 bez utraty żadnego seta. W kolejnym TKKF zmierzył się z zespołem gospodarza AZS UŚ KATOWICE. Atmosfera była niesamowita, a wyniki poszczególnych pojedynków wskazywały na niezwykle zacięte starcie na korcie. Warto zwrócić uwagę, że w trzech z nich rozstrzygnięcia zapadły dopiero w trzecim secie, co dodatkowo wzmacniało emocje do samego końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 5:2 i dopisaniem kolejnych punktów do tabeli ligowej. W Katowicach zespół z Myślenic wywalczył komplet 6 punktów i aktualnie awansował na 6-tą pozycję w tabeli ligowej.Sponsorem Głównym Drużyny TKKF UKLEJNA MYŚLENICE jest ORLEN"

 

  

 

Trzecia kolejka I Ligi Badmintona  - Kędzierzyn-Koźle

 

13 stycznia w Kędzierzynie Koźlu zespół TKKF UKLEJNA Myślenice zmierzył się z zespołami AMW Badminton School Gdynia oraz Beninca UKS FENIX Kędzierzyn Koźle. Reprezentanci TKKF UKLEJNA Myślenice mogą dumnie celebrować osiągnięty wyniki. Zespół w składzie: Anna Kocimska , Julia Pajek , Katarzyna Szafraniec, Agata Kornacka, Tomasz Matoga, Krzysztof Glijer, Mateusz Pietruszka i Tomasz Proszek zaprezentował się znakomicie i pewnie wygrał oba pojedynki z wynikiem 7:0. Warto podkreślić, że w 14 rozegranych spotkaniach przegrane były zaledwie 2 sety, co świadczy o wysokiej dyspozycji drużyny. Tym samym z Kędzierzyna TKKF przywozi komplet 6 punktów, a na półmetku rozgrywek awansuje na 7 miejsce w tabeli. Już w lutym kolejna runda I Ligi Badmintona, tym razem zespół z Myślenic będzie walczył w Katowicach.

Link do tabeli punktowej

Sponsorem Głównym Drużyny TKKF UKLEJNA Myślenice jest ORLEN

 

 

 

Druga kolejka I ligi Badmintona - Wieliczka

 

W niedzielę 26 listopada odbyła się druga kolejka I ligi Badmintona, tym Razem gospodarzami była drużyna MKS Spartakus Niepołomice, a spotkania zostały rozegrane na hali w Wieliczce.

To właśnie na tamtejszych parkietach rozegrała się zacięta rywalizacja, która przyciągnęła dziesiątki fanów tej popularnej dyscypliny sportowej. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny: TKKF UKLEJNA Myślenice, MKS Spartakus Niepołomice, Śląsk Wrocław oraz Rakiety Olsztyn.

Nasza drużyna w pierwszym meczu stoczyła zacięty boj z zespołem gospodarzy MKS Spartakus Niepołomice, po bardzo wyrównanych pojedynkach, obfitujących w wiele fenomenalnych wymian niestety musieliśmy uznać wyższość rywala i całe spotkanie przegraliśmy 2:5. Kolejnym naszym przeciwnikiem była drużyna Rakiety Olsztyn. I w tym spotkaniu nie zabrakło emocji i fenomenalnej gry w wykonaniu naszych zawodników. Solidność i zaangażowanie całego zespołu doprowadziły do stanu 3:3 i o decydującym zwycięskim, czwartym punkcie decydowała gra pojedyncza. Nasz niezwykle skuteczny singlista Tomasz Matoga zachwycił swoją grą, talentem i zaangażowaniem, niestety przegrał w 3-im secie po zaciętej i wyrównanej walce, ustalając tym samym wynik meczu na 4:3 dla Rakiet Olsztyn. W ostatnim spotkaniu tej kolejki stoczyliśmy pojedynek z bardzo mocną drużyną Śląsk Wrocław. Tym razem bezapelacyjnie musieliśmy uznać wyższość rywali, którzy okazali się tego dnia niezwyciężeni, przegrywamy spotkanie 0:7.

Ostatecznie nasz drużyna w dzisiejszej kolejce wywalczyła 1 punkt do tabeli ligowej.

Druga kolejka I ligi badmintona dostarczyła wielu emocji zarówno dla zawodników jak i kibiców. To wydarzenie pokazało, że badminton to nie tylko gra dla młodych ale dla wszystkich, którzy kochają tę dyscyplinę i chcą się w niej rozwijać.

Gratulujemy Drużynom ich osiągnięć i życzymy im dalszych sukcesów.

Kolejna runda już w styczniu

Sponsorem Głównym Drużyny I-Ligowej TKKF UKLEJNA MYŚLENICE jest ORLEN

 

 

"Dwa zwycięstwa I-Ligowej Drużyny TKKF UKLEJNA MYŚLENICE w Badmintonie na początek sezonu 2023/2024"


W dniu 21 października na Hali Sportowej w Stróży odbyła się pierwsza kolejka I Ligi Badmintona PZBad. TKKF UKLEJNA Myślenice było gospodarzem zjazdu, a Drużyna zainaugurowała rozgrywki w sezonie 2023/2024. Nasz zespół reprezentowali: Julia Pajek, Katarzyna Szafraniec, Anna Kocimska, Dagmara Pękała, Krzysztof Glijer, Mateusz Pietruszka, Tomasz Matoga oraz Tomasz Proszek (kierownik drużyny). Drużynami przyjezdnymi które mieliśmy zaszczyt gościć były:

  • JOHNY BROS SPORTOWA POLITECHNIKA (Gdańsk)
  • MARCO OIL PLESBAD PSZCZYNA (Pszczyna)

 
W pierwszym meczu zespół TKKF UKLEJNA MYŚLENICE  miał przyjemność rywalizować z drużyną z Gdańska. Jeszcze w zeszłym roku POLITECHNIKA rozgrywała swoje mecze w LOTTO EKSTRALIGA BADMINTONA czyli najwyższej klasie rozgrywkowej. Pojedynek był bardzo wymagający. Drużyna TKKF UKLEJNA MYŚLENICE pokazała charakter i wolę walki do ostatniej lotki co przełożyło się na zwycięstwo 4:3. Drugim meczem tej kolejki był pojedynek pomiędzy Gośćmi czyli drużynami z Gdańska i Pszczyny. To spotkanie również było bardzo wyrównane i minimalnie lepszy okazał się zespół z Pszczyny wygrywając 4:3. Ostatnią runda miała rozstrzygnąć kto w tej kolejce będzie niepokonany. Naprzeciw siebie stanęły drużyny TKKF UKLEJNA MYŚLENICE oraz MARCO OIL PLESBAD PSZCZYNA. W zespole gości nie brakło gwiazd obecnych kadrowiczów reprezentacji Polski oraz bardzo utalentowanych zawodników. Mecz wydawał się bardzo trudny do wygrania ale i tym razem zespół z Myślenic nie zamierzał się poddać i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając stosunkiem 4:3. Wszystkie spotkania tej kolejce stały na fantastycznym wysokim poziomie, a drużyny były bardzo mocno dopingowane i walczyły do samego końca. Następna kolejka ligowa zostanie rozegrana pod koniec listopada. Nasz zespół uda się do pobliskich Niepołomic.

 

Sponsorem głównym drużyny I ligowej TKKF UKLEJNA Myślenice jest ORLEN


Link do tabeli ligowej: Pzbad

 

 

 

 

 

 

 

 

Debiut Drużyny TKKF Uklejna w I lidze w sezonie 2022/2023 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia V kolejka I Ligi Badmintona PZBad

Niesamowite emocje, zacięte mecze, tak można podsumować ostatnia V kolejkę I Ligi Badmintona PZBad. Tym razem to nasza drużyna była gospodarzem kolejki, która odbyła się na Hali Sportowej w Stróży.Skład drużyny, która tym razem stawiła się w komplecie to: Agata Kornacka, Julia Pajek, Karolina Wiśniewska, Katarzyna Szafraniec, Dagmara Pękała, Tomasz Matoga, Tomasz Proszek, Michał Chmielarczyk, Mateusz Pietruszka. W pierwszym meczu przyszło nam się mierzyć z obecnym liderem tabeli drużyna PLUSLIFT UKS NIKE SUCHEDNIÓW - emocje były na najwyższym poziomie, walka do ostatniej lotki. Ostatecznie to spotkanie przegrywamy 4:3 urywając jeden mały punkt. Drugi mecz równie zacięty prowadzimy z drużyna AZS UŚ KATOWICE - tu przechylamy szale zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 4:3. Ostatni mecz gramy z drużyna CT ARENA HAWEL ACADEMY II - tu pewnie sięgamy po zwycięstw 7:0 zdobywając komplet punktów. Wszystkim drużynom dziękujemy za przyjazd i sportowa rywalizację. Gratulujemy zespołowi z Suchedniowa awansu do Ekstraligii Badmintona i podziękowania dla naszych Zawodników za piękny premierowy sezon w I lidze oraz reprezentownie barw Sekcji Badmintona

 

 

I LIGA - ROZGRYWKI GRUPOWE
    Punkty Zagrał/a Zwycięstwo Remis Porażka Mecze Games Punkty
1 PULSLIFT UKS NIKE SUCHEDNIÓW 28 11 11 0 0 57 - 20 121 - 55 2412 - 1931
2 WWL BADMINTON CLUB GRUPA CYGAN 26 11 8 0 3 53 - 24 111 - 63 2338 - 1727
3 MKS SPARTAKUS NIEPOŁOMICE 26 11 8 0 3 57 - 20 118 - 47 2213 - 1537
4 AZS UŚ KATOWICE 20 11 7 0 4 43 - 34 91 - 76 2035 - 1943
5 TKKF UKLEJNA MYŚLENICE 18 11 7 0 4 40 - 37 91 - 84 2171 - 2100
6 UKS KORONA PABIANICE 16 11 5 0 6 39 - 38 87 - 83 2067 - 1964
7 UKS HUBAL II BIAŁYSTOK 15 11 5 0 6 38 - 39 83 - 84 2016 - 1923
8 UKS UNIA II BIERUŃ 14 11 5 0 6 35 - 42 82 - 93 2020 - 2167
9 RAKIETY OLSZTYN 12 11 4 0 7 34 - 43 80 - 95 2127 - 2116
10 MARCO OIL PLESBAD PSZCZYNA 12 11 3 0 8 34 - 43 84 - 95 2107 - 2253
11 LUKS VICTORIA DOMECKO 11 11 3 0 8 28 - 49 63 - 101 1505 - 2089
12 CT ARENA HAWEL ACADEMY II 0 11 0 0 11 4 - 73 13 - 148 1099 - 2360

 

III kolejka I ligii badmintona Komprachcice

W dniu 07.01.2023 r w OSiR w Komprachcicach odbyła się III kolejka I LIGI BADMINTONA PZBad 2022/2023.

Drużyna TKKF UKLEJNA Myślenice w składzie. Tomasz Proszek, Tomasz Matoga, Mateusz Pietruszka, Agata Kornacka, Julia Pajek oraz Dagmara Pękała, rozegrała dwa spotkania z zespołami: MORCO OIL PLESBAD PSZCZYNA oraz LUKS VICTORIA DOMECKO. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach TKKF wygrywa oba spotkania w stosunku 4:3. Aktualnie zawodnicy z Myślenic po trzech kolejkach mają na swoim koncie pięć zwycięstw oraz jedną porażkę i zajmują IV miejsce w tabeli ligowej. 

 

 

Rozgrywki I ligi badmintona Zielonki k/Warszawy

W dniu 17 września 2022 r. w Zielonce koło Warszawy, Drużyna TKKF UKLEJNA Myślenice zadebiutowała w rozgrywkach I Ligi Badmintona PZBad. Można powiedzieć, że był to wymarzony debiut. W pierwszym meczu TKKF zmierzył się z jednym z faworytów do awansu do Ekstraligi (najwyższej klasy rozgrywkowej) z drużyną WWL BADMINTON CLUB z Marek. Po bardzo zaciętym pojedynku to drużyna z Myślenic wyszła zwycięsko wygrywając  4:3 i sprawiając nie lada sensację na początku rozgrywek. W drugim meczu TKKF zmierzył się z zespołem z Olsztyna - RAKIETY OLSZTYN. Myśleniccy badmintoniści tu również wyszli zwycięsko wygrywając 6:1. Po pierwszej kolejce ligowej drużyna TKKF plasuje się na samej górze tabeli zajmując aktualnie II miejsce. Rozgrywki potrwają do maja 2023 r., występuje w nich 12 drużyn, a przed myślenickim zespołem jeszcze minimum cztery zjazdy. Zespoły walczą o awans do Ekstraligi Badmintona. W kwietniu to drużyna z Myślenic będzie gospodarzem przedostatniej kolejki ligowej - już teraz zapraszamy do licznego kibicowania, a sponsorów oraz partnerów medialnych do wsparcia tego wydarzenia. W pierwszej kolejce drużynę z Myślenic reprezentowali: Agata Kornacka, Dagmara Pękała, Julia Pajek, Tomasz Proszek, Tomasz Matoga, Mateusz Pietruszka.