SEKCJA GIMNASTYCZNA ZAJĘCIA:  wtorki i czwartki o godz. 18:00, 19:00 i 20:00  Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych. 


Sekcja Gimanastyczna

Trening zdrowotny osób w średnim wieku polega na stosowaniu określonych ćwiczeń fizycznych w celu przeciwdziałania obniżeniu się zdolności adaptacyjnych ustroju do wysiłku. Dzięki ćwiczeniom fizycznym proces inwolucyjny może zostać spowolniony. Trening zdrowotny korzystnie wpływa na poprawę sprawności i wydolności fizycznej, wydłużając samodzielność. W programie ćwiczeń konieczne jest odpowiednie dawkowanie wysiłku i indywidualny dobór intensywności. Zachęcamy osoby w starszym wieku do podejmowania aktywności fizycznej. Promocja zdrowia powinna uświadomić jakie są korzyści z treningu oraz zagrożenia wynikające z niewłaściwego stylu życia.

 

 

 

Zajęcia bardzo zbliżają uczestniczki co powoduje nawiązywanie przyjacielskich relacji i chęci spędzania wspólnie wolnego czasu. Sekcja organizuje również dla chętnych zajęcia wyjazdowe w terenie na które również gorąco zaprasza.

 

Mikołajkowy wyjazd na Stare Wierchy: grudzień 2022

 

Z okazji Mikołajek tym razem wybraliśmy się szlakiem na Stare Wierchy, a następnie na termy do Bukowiny Tatrzańskiej. Jak zwykle nie zabrakło słońca i humorów .
Każda pora roku dla nas łaskawa Jesienne spacery były pełne barw a zimowa aura zachwycała lśniącym szronem , który pomalował krajobraz.