Zawodnicy TKKF UKLEJNA Myślenice na medal w 45 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów W Badmintonie

W dniach 07-09.06.2024 r. w Drzonkowie (woj. lubuskie) odbyły się 45 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie.
W zawodach wystartowała rekordowa ilość 305 zawodników z całej Polski. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów Myślenic wielokrotnych medalistów imprez krajowych oraz międzynarodowych.
Nasz klub reprezentowali: Katarzyna Szafraniec, Anna Kocimska, Tomasz Matoga, Bogdan Matoga, Michał Chmielarczyk, Tomasz Proszek oraz zawodnicy grający w drużynie I-Ligowej TKKF UKLEJNA Myślenice: Krzysztof Glijer, Agata Kornacka oraz Karolina Wiśniewska (członkowie TKKF Myślenice reprezentujący swoje macierzyste kluby).
Kasia Szafraniec po bardzo zaciętym meczu z faworytką do złotego medalu Karolina Kosińską po niesamowitej końcówce wywalczyła złoty medal w kat. Singiel kobiet 35+. Dodatkowo razem z Anią Kocimską zdobyły srebrny medal w kat. debel kobiet 35+. Ania świetnie zaprezentowała się w singlu kobiet 45+ wygrywając swoje wszystkie mecze bez straty seta zdobywając złoty medal. Michał również był bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej sięgając po złoty medal w singlu mężczyzn 45+. Tomasz Matoga po niesamowitych długich wymianach i wielu widowiskowych akcjach uległ swemu przeciwnikowi w półfinale singla mężczyzn kat. 30+ i ostatecznie zdobył brązowy medal. Tomek Proszek swój udział zakończył na 1/16 singla 40+ oraz ćwierćfinale debla i miksta 40+ dodać trzeba, że w parze z Michałem zabrakło jednej lotki by wywalczył medal w deblu mężczyzn 40+. Bogdan Matoga zakończył rywalizację w fazie grupowej debla mężczyzn 60+. Nasi zawodnicy ligowi Krzysztof Glijer wywalczył złoty medal w kat. debel mężczyzn 30+  oraz brązowy medalista w singlu mężczyzn 30+. Agata Kornacka została brązowa medalistka w deblu kobiet 35+.
Wszystkim naszym zawodnikom należą się ogromne gratulacje za piękny wynik jakie osiągnęli. Były to rekordowe Mistrzostwa Polski dla naszego zespołu pod względem reprezentacyjnym oraz medalowym.

Słowa uznania należą się również trenerowi sekcji seniorskiej Mateuszowi Pietruszce, który świetnie przygotował drużynę do zawodów zwieńczających obecny sezon.
Przypomnieć również trzeba, że zawodnicy TKKF UKLEJNA Myślenice w mijającym sezonie wywalczyli bardzo wysoki V miejsce w rozgrywkach I-Ligi Badmintona PZBad.

ORLEN sponsor główny drużyny I-ligowej badmintona TKKF UKLEJNA Myślenice.